Červenec 2011

Design blogu 0.7

31. července 2011 v 17:14 | Rančerka Týna |  Designy blogu
No...takový obyčejný design, který nebyl moc hezký...

Design 0.7 - Horses in the meadow

Od: 27.7. - do: 31.7.

Náhled:

PNG - Fríský kůň

31. července 2011 v 15:48 | Rančerka Týna |  Ostatní grafika

Tak vám přináším nějakou tu grafiku :) Tentokrák jsem si nějak pohrávala s třemi obrázky Fríského koně od photoshootu Kate a Zii (Tady). Nevím, jestli se vám líbí, protože to bylo narychlo a není to úplně dokonalé!


Zdroj uváděj nemusíte! Obrázky se dají použít na design, oddělovač nebo na to, co vás napadne! :)

Film - Alinin sen

30. července 2011 v 14:48 | Rančerka Týna |  Ostatní o koních

Tento film sen viděla poprvé v roce 2008, od té doby marně hledám, jak se jmenuje! Nakonec, kvůli vzpomínkám, jsem si na název vzpoměla - ALININ SEN - tak se jmenuje můj asi nejoblíbenější koňský film. Nikdy jsem neviděla něco lepšího a hezčího! Jenže... vůbec se mi honepodařilo NIKDE stáhnout! Já nevím co se děje, ale nikde ho nemůžu najít! Poradíte mi prosím??
Délka filmu: 88 minut
Žánr: Dobrodružný /Rodinný
Dabing: Český
Alina má jeden velký sen - chce koně. Spolu s matkou žije na koňské farmě, ale bohužel žádný kůň není jen její. Jednoho dne se na statku objeví bohatá rodina, která chce ustájit koně jejich dcery Silverada. A přesně takového by si Alina přála. Ovšem stáje zasáhne požár, a do té doby mírumilovný kůň začne být nebezpečný. Až Alině se nakonec podaří ho zkrotit a splnit si svůj sen.

Můj názor na film:
Je to moc krásný film, z nádherného prostředí, líbí se mi i napětí, které nástává při požáru...
Moc pěkné fotky, které jsem našla na internetu k tomuto filmu:

Fotky z dovolené!

30. července 2011 v 13:36 | Rančerka Týna |  Galerie
Mám tu pár fotek z dovolené, které se opravdu povedly! Tady jsou:

Novinky - o chlaďáscích!

30. července 2011 v 11:06 | Rančerka Týna |  Deníček
Začněme u koní... U koní je vše při starém, až na to, že malý hřebeček stále roste a roste! :D
Na blogu začínám éru chlaďásků :) Celkový - Projekt - Chladnokrevníci - se stále bude rozrůstat a představíme si vše kolem chladnokrevníků - od jejich postavy, tak po vybavení, chování, akce atd... Doufám, že se vám projekt chladnokrevníků bude líbit! Možná máte raději teplokrevníky nebo poníky, no já mám raději chlaďásky. Nejsou až tak tvrdohlaví a lépe se s nimi pracuje, ale to nemusí být takové se všemi chladnokrevníky...
Jinak, jak si užíváte prázdniny? Doufám, že dobře, ikdyž počasí ze začátku trochu nepřálo, tady už je celkem pěkně, ale na koupání venku to ještě není. Tak se mějte hezky, Týna!
Nezapomeňte také na kvíz, pokud si ho chcete vyplnit můžete ZDE!

Chladokrevníci - vybavení 1/2

29. července 2011 v 20:59 | Rančerka Týna |  Projekt - Chladnokrevníci

Poprsní postroj

Poprsní postroj uherský se hodně používá pro své jednoduché a účelné složení. Je snadno přizpůsobitelný na každého koně. Rovněž při zapřahání mladých koní je výhodnější používat poprsní postroj, protože se lépe strojí na koně a v případě nehody se snáze rozepne než postroj chomoutový.

Chomoutový postroj

Chomoutový postroj - těžký. Chomout se špičatou stříškou se používá většinou v Čechách nebo s kulatou stříškou - moravský. Chomouty moravské jsou lehčí a slouží ke středně těžkému tahu. Těžké chomoutové postroje mají v různých zemích řadu odlišných tvarů, podle druhu povozů a vžitých zvyků. Kleštiny jsou konstruovány ve tvaru lyry nebo oblouku, k postrojům přísluší opěrné řemeny apod.Zásadou je, aby vždy byla zvolena správná velikost chomoutu a správné místo bodu tahu. Linie tahu, tj. spojnice od bodu tahu k zápřežné osmě, má s vodorovnou rovinou svírat úhel 10 až 15°, a to podle velikosti zapřaženého koně. Linie tahu nesmí být nikdy lomená. Může ji lomit krátký náhřbetník, který při tahu zvedá pobočnici vzhůru, nebo krátká podpinka, která táhne pobočnici a postraňky dolů. V obou případech pak dochází k otlačení koně.

.

Kvíz 2. - Konec!

29. července 2011 v 15:53 | Rančerka Týna |  Kvízy
A je u 2. kvíz tohoto blogu! Tentokrát bude zase kvíz na téma - Jsi správný koňák? Pokud ano, půjde ti tento kvíz na jedničku. Pokud ještě otálíš, počkej si na správné odpovědi ve vyhodnocení! Jelikož začínám éru Chlaďásků, bude diplom s Chladnokrevníkem. Diplom získají první 3 úspěšní řešitelé! Pokud některý z prvních 3. neodpoví správně, diplom dostane nejbližší správně vyplněný kvíz za ním! Ostatní dostanou alespoň účastnický list. Hodně štěstí!

Zadání: Které slovo slovo nepatří mezi ostatní? To napiš do komentářů!
Příklad: 1) Skewbald, hnědák, piebald. - Ty napíšeš do komentářů to, co tam nepatří, tedy: 1) Hnědák

1) Lysina, ponožka, podkolenka
2) Krok, trysk, klus
3) Stěna, řezák, bílá čára
4) Kolika, špánek, navikulární syndrom
5) Zadní rozcocha, lícnice, nátylník
6) Pampeliška, pryskyřník, kopřiva

Tak není to až tak těžké! Jen s dávejte bacha na 2. a 4. otázku, to jsou asi nejtěžší otázky. Hlavu vzhůru, to zvládnete jedna radost! Stačí zapřemýšlet a hned to půjde! :)

Chladokrevníci - čím se liší od teplokrevných koní

29. července 2011 v 15:26 | Rančerka Týna |  Projekt - Chladnokrevníci
Na první pohled se liší od teplokrevníků hlavně mohutností a velkými kopyty. Chladnokrevníci se liší v odlišném temperamentu a tělesné stavbě, v síle kostry a mohutnosti, tedy v síle a typu výkonnosti. Jméno 'chladnokrevníci' tedy vychází hlavně z klidného, mírnějšího temperamentu. Teplokrevníci naopak reagují ohnivěji, vznětlivěji, vzruší se podstatně rychleji než koně chladnokrevní. Proto se chladnokrevníci využívají k těžbě dřeva nebo k jiným pracím, nejen kvůli své mohutnosti, ale i mírnější lekavosti než koně teplokrevní. Tažní pracovní koně, musí být klidní a spolehliví ve své práci.
Toto byl jen úvod do jedné velké knihy chladnokrevníků. O dalších věcech kolem chladnokrevníků si povíme v příštím článku o chlaďáscích! :)

Design blogu 0.6

29. července 2011 v 11:57 | Rančerka Týna |  Designy blogu
Další design! Tentokrát od Wheel (galli-s.blog.cz)! Děkuji ti moc Wheel! Byl moc pěkný!

Design 0.6 - Follow me

Od: 11.7. - do: 29.7.

Náhled (od Wheel):

Co se dělo ...aneb deníček!

28. července 2011 v 13:27 | Rančerka Týna |  Deníček
ADMINKA PŘÍTOMNA NA BLOGU! :D
Můj plán se trošičku pozměnil, jen co mi táta řekl, že jedeme na dovolenou do Jeseníků. První týden jsem byla u Terky, což bylo skvělé! Jenže kvůli dešti v SK Mušketýru zrušili opékačku a také naši jízdu (projížďku). Smůla...bylo mi to hrozně líto, protože jsem se na ni moc těšila!
Další týden jsme odjeli do těch Jeseníků. Chtěla jsem tam najít nějaký ranč nebo něco, kde se svezu :D ale všude měli buď tábory, nebo plno...tak jsem to nechala na náhodě - a představte si! Hned druhý den po příjezdu jela jedna holka na koni jménem Napoleon. Svezla mladší ségry, dokonce se svezl i taťka! :D :D :D Pak jsem jela já, ta holka mi dovolila jet kolečko sama, aspoň něco! :D Byla z ranče pod Rejvízem, je to tam moc pěkné! Zašli jsme se tam i podívat. (Ranč ZDE) Pak jsme tak různě cestovali a zajeli se podívat do Velkých Losin na zámek, papírnictví i do lázní. Dále do Koutů nad Desnou a do Loučné nad Desnou...atd., atd., atd... :) Dovolená se nám moc líbila! Cestou zpátky jsme se stavili u Starého mlýnu k Báře. Benny (hříbátko Boubely) je už ve výběhu spolu s Boubelou u ostatních koní. Za tu dobu doost vyrostl! Už bych ho ani nepoznala! :D Fotky Bennyho ani ostatních nemám. Zato mám nafocené jiné koně.
Zdraví Týna